Ojciec Matteo z Agnone - egzorcysta, który zmarł w Wigilię Wszystkich Świętych

21-10-2022

Ojciec Matteo da Agnone to kandydat na ołtarze, włoski kapucyn, mistyk, Sługa Boży Kościoła katolickiego. Jego proces beatyfikacyjny trwa od 1996 roku. Zmarł w wigilię Wszystkich Świętych 31 października 1616 roku. Wyjątkowa data śmierci to nie przypadek, zwłaszcza w czasach kiedy diabeł manifestuje swoją obecność w Halloween, usprawiedliwiając wszystko zabawą. Śmierć Ojca Matteo właśnie w tym dniu manifestuje Boże działanie.

Prospero Lolli - takie było prawdziwe imię i nazwisko Ojca Matteo. Urodził się w pobożnej rodzinie w miejscowości Agnone. W miejskich dokumentach zachował się zapis, iż 6-letni chłopiec został śmiertelnie ugodzony strzałą z kuszy. Sprawcą był 18-letni wówczas Prospero, choć nie do końca wiadomo, dlaczego doszło do tego wypadku, zwłaszcza że dziecko bawiło się z dala od domu Prospero. Ojciec, chcąc chronić Matteo przed gniewem rodziny nieżyjącego chłopca nakazał mu wyjechać z miasteczka. Matteo udał się do Neapolu, gdzie skończył studia medyczne oraz do Bolonii, gdzie przyjął święcenia kapłańskie. Jako zakonnik dużo się modlił, zapamiętano go jako człowieka "żyjącego na kolanach". Posługę swoją odbywał w Vasto i Serracapriola, gdzie szybko rozeszła się wieść o niezwykłym charyzmacie zakonnika. Uwolnił mnóstwo opętanych osób od działania złego ducha, co czyni po dzień dzisiejszy. Osoby modlące się przy grobie zakonnika doznają wielu uzdrowień zarówno na ciele, jak i na duszy. Pielgrzymi przyjeżdżający z całego świata przywożą ze sobą zdjęcia swoich bliskich, wierząc we wstawiennictwo ojca Matteo. Niektóre fotografie w sposób niewytłumaczalny przyklejają się do grobu kapucyna, a osoby ze zdjęć doznają różnych uzdrowień.

Na imię Ojca Matteo demony wściekają się i krzyczą, że "teraz jest on jeszcze groźniejszy niż był za życia!" Tak więc módlmy się do Matki Bożej o wyniesienie do Chwały Ołtarzy sługi Bożego, ojca Matteo z Agnone, kapucyna:


Dziewico i Matko nasza, Maryjo, która zawsze czule wysłuchujesz swoich czcicieli, błagamy cię pokornie, byś przez swoje potężne wstawiennictwo Córki, Matki i Oblubienicy, wyprosiła u Trójcy Przenajświętszej chwałę świętości dla twojego sługi, Ojca Matteo z Agnone, który słowem i pismami wykazywał i głosił Twoje Wniebowzięcie z duszą i ciałem, oraz boskie królowanie Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa. Prośbę naszą zawierzamy Twojej matczynej pomocy.

Trzy Zdrowaś Maryjo...

Trzy Chwała Ojcu...

 

Polecamy książkę "Rózaniec z Ojcem Matteo"
Kliknij tutaj