Niezbędnik pielgrzyma ? co zabrać ze sobą na pielgrzymkę?

13-06-2023

Częstochowa, Licheń, Łagiewniki... bez względu na kierunek, cel jest taki sam: oddanie czci Bogu poprzez trud pieszej podróży. Nie będziemy rozpisywać się tu na temat tak oczywistych akcesoriów niezbędnych podczas pielgrzymki, jak porządne obuwie, pojemny plecak czy nakrycie głowy. Wie to każdy, czy to początkujący, czy wytrawny pielgrzym.

Skupimy się raczej na przedmiotach, których celem jest nadanie podróży wyjątkowego charakteru. Dzięki nim można zadbać o wygodę, dobre samopoczucie oraz świetną, iście rodzinną atmosferę. Zapraszamy do lektury!

Co warto zabrać na pielgrzymkę?

Podróż do miejsca objawień zawsze pełna jest pozytywnych emocji. Można je jednak wzmocnić. Elementem, który zawsze dodaje pielgrzymom otuchy, jest wspólna modlitwa w formie pieśni i piosenek. Pod pachą zawsze warto mieć więc zarówno Pismo Święte, jak i śpiewnik, w którym czekają nie tylko teksty modlitewne, ale także chwyty gitarowe. Wspaniała atmosfera skupiona wokół Słowa Bożego ? gwarantowana!

Walizka celebransa
Dobry Pasterz - śpiewnik
Zamów tutaj

Nie ma udanej pielgrzymki bez wygodnego stroju. Jego częścią może być na przykład koszulka z wesołym napisem. Lekka bawełna zapewni odpowiedni poziom komfortu podczas pieszej podróży, a grafika będzie przyciągać wzrok i zachęcać do wymiany zdań z innymi pielgrzymami.

Niezbędnikiem każdego, kto uczestniczy w podróży do miejsca świętego, jest też różaniec. Może być wykonany z bursztynu, drewna, a nawet kryształu i przybrać dowolny kształt, na przykład naszyjnika, bransoletki czy pierścionka. Modlitwa maryjna, bez względu na etap podróży, zawsze pokrzepia strudzonych i napełnia serca nadzieją.

Jesteś księdzem? W takim razie w bagażu podręcznym nie powinno zabraknąć walizki celebransa. Wewnątrz znajdziesz to, co potrzebne do celebracji i posługi, w tym mosiężny kielich, korporał, a nawet ołtarz ze wspornikiem na krzyż oraz świece. Wszystko w kompaktowej, wygodnej do użycia formie, aby w dowolnej chwili zorganizować spotkanie z wiernymi.

Walizka celebransa
Walizka celebransa
Zamów tutaj

Duchowa podróż pełna uniesień

Teraz już wiesz, co zabrać ze sobą w oczyszczające podróże do miejsc świętych. Niech w Twoim bagażu, prócz prowiantu, leków, odzieży na zmianę czy śpiwora nie zabraknie różańca, Pisma Świętego, śpiewnika oraz wygodnej koszulki z przesłaniem!