Religijna gra edukacyjna - DOCEBO - Pamiątka I Komunii Świętej

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: DOC014
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • Cena netto: 76,42 zł 94,00 zł

Religijna gra edukacyjna - DOCEBO - Pamiątka I Komunii Świętej

Docebo - wydanie ozdobne jako Pamiątka I Komunii Świętej. Drewniane opakowanie zawierające 2 gry: Docebo oraz Docebo Memoriae.

Docebo
Docebo to religijna gra edukacyjna wyrabiająca spostrzegawczość i refleks. Jest to przede wszystkim gra, podczas której nauczysz się  podstawowych pojęć związanych z katolicyzmem. Jej zasady pozwalają także na wyrobienie dobrej cechy  – uczciwości. Docebo to 85 symboli na 85 kartach, po 9 symboli na karcie. Pomiędzy dwiema dowolnymi kartami jest jeden lub więcej wspólnych symboli. Musisz odnaleźć jeden z nich…
Podczas gry w „DOCEBO” możemy ciągle się uczyć. Śmiało można powiedzieć, że przy tej grze nauka nigdy się nie kończy. Bo jeśli poznaliśmy już wszystkie słowa jakie znajdują się na kartach, to możemy powtarzać sobie tę wiedzę i w końcu dzielić się nią z innymi.

Docebo memoriae
Gra zawiera 170 kartoników z obrazkami, które należy dobrać w pary (85 par). Wszystkie kartoniki rozkładamy na stole obrazkami do dołu. Następnie gracze (lub drużyny) na zmianę odkrywają obrazki, starając się zapamiętać gdzie, który leży i próbując znaleźć pasującą parę. Jeśli gracz znajdzie pasującą parę obrazków przysługuje mu kolejny ruch. Wygrywa ten, kto zbierze największą liczbę par. Innym wariantem gry jest łączenie przedmiotów/osób w grupy. Tworzymy dwie drużyny i wyznaczamy prowadzącego, który wydaje komendy, np. Znajdźcie wszystkie nakrycia głowy, strój biskupa, bieliznę kielichową…Gra od 3 do 103 lat.