Galilea - Tajemnice Pisma Świętego - nr 17 - wydanie specjalne

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 9772544441205
  • Dostępność: Jest

  • Historia ceny
  • szt.
  • Cena netto: 13,89 zł 15,00 zł

Galilea - Tajemnice Pisma Świętego. Jest to czasopismo, wydawane przez Szkołę Biblijną Archidiecezji Gdańskiej, poświęcone odkrywaniu tajemnic Pisma Świętego.


Fragment ze wstępu:

Przybliżanie i wyjaśnianie Słowa Bożego to misja kwartalnika „Galilea. Tajemnice Pisma Świętego”, który już od pięciu lat gości w domach naszych Czytelników. Z tej okazji przygotowaliśmy wydanie specjalne – święte tajemnice biografii Jezusa Chrystusa. Przypominając artykuły do tej pory publikowane i zamieszczając nowe, ułożyliśmy je tak, aby „opisać” życie Pana – od Jego narodzin, poprzez działalność ewangelizacyjną, śmierć, zmartwychwstanie, aż do wniebowstąpienia.

Każdy z biograficznych tekstów zamieszczonych w rocznicowej antologii poświęconej Bogu-Człowiekowi jest inny i wyróżnia się własnym stylem. Choć zestawienie multistylowe to ryzykowny pomysł, całość zachowuje spójność tematyczną i ufam, że dzięki różnorodności spojrzeń i wrażliwości interpretatorów jeszcze mocniej wybrzmiewać będzie bogactwo oraz piękno nauczania i misji Nauczyciela z Nazaretu.

                                                                                                                           

                                                                                                                                      bp Piotr Przyborek

 

Dane szczegółowe:
Liczba stron: 132
Oprawa: broszurowa
Format: 21 x 29,7 cm