Światowy Dzień Chorego

08-02-2019

W najbliższy poniedziałek, 11 lutego, przypada Święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które upamiętnia objawienia maryjne w grocie Massabielle, niedaleko Lourdes. 13 maja 1992 roku ówczesny papież Jan Paweł II ustanowił ten dzień również Światowym Dniem Chorego, jako że Najświętsza Maryja Panna z Lourdes jest szczególnie patronką osób chorych i cierpiących. Objawienia w Lourdes bezpośrednio wiążą się z licznymi uzdrowieniami na duszy, jak i ciele. Od 1858 roku, kiedy to po raz pierwszy Najświętsza Maryja Panna ukazała się czternastoletniej Bernadettcie, odnotowano w Lourdes ponad siedem tysięcy niewytłumaczalnych przez medycynę uzdrowień.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony po to, by w tym czasie szczególnie modlić się w intencji wszystkich osób doświadczonych chorobą. Boleści i cierpienia są krzyżem, który jest nieodłączną częścią ludzkiego życia. Wiara w Chrystusa ukrzyżowanego i powierzenie swoich modlitw Matce Bożej są ogromnym wsparciem w tych trudnych chwilach.

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych książek, które mogą być pomocą w czasie rozmowy z Bogiem:

1. "Modlitwy do Matki Bożej z Lourdes"

Mały, poręczny modlitewnik, który można mieć zawsze przy sobie. Zawiera m.in. Nowennę przed świętem Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowym Dniem Chorego.

tutaj

2. "Pani Nadziei. Modlitewnik dla chorych z Matką Bożą z Lourdes"

W modlitewniku znajdziemy krótkie wprowadzenie odnośnie do objawień w Lourdes oraz Światowego Dnia Chorych. W dalszej części znajduje się zbiór wybranych modlitw i litanii oraz przygotowanie do spowiedzi dla osób chorych.

tutaj

3. "Modlitwy do Matki Bożej z Lourdes"

Na szczególną uwagę w tym modlitewniku zasługują rozważania różańcowe, które powstały w oparciu o orędzie św. Jana Pawła II na Światowy Dzień Chorych. Do modlitewnika dołączony jest różaniec z łącznikiem przedstawiającym scenę z objawienia w Lourdes.

tutaj

4. "Poradnik i modlitewnik dla chorych. Czynić dobro cierpieniem"

Książka skierowana do tych, którzy swoje doświadczenie choroby chcą przeżywać w katolicki sposób. Część poradnikowa powstała w oparciu o doświadczenia kapłana, który na co dzień spotyka się i rozmawia z osobami doświadczonymi chorobą.

tutaj

5. "Tajemnice cierpień Chrystusa"

Jest to opis duchowych i fizycznych cierpień, których doświadczał Chrystus. Treść książki pomoże zrozumieć sens codziennego krzyża, jakim może być między innymi choroba.

tutaj

 

Więcej produktów powiązanych z tematem Matki Bożej z Lourdes można znaleźć na naszej stronie internetowej tutaj