Świat gier

04-06-2019

W dzisiejszym poście skupimy się na jednym ze sposobów miłego spędzania czasu. Na czymś co łączy przyjemne z pożytecznym.

Jako, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami, być może nasze propozycje okażą się dla niektórych strzałem w dziesiątkę. Gry, bo o nich mowa, swoją historię mają niemal równie długą, jak człowiek. Oczywiście zamiast sięgać do gier, którymi bawili się nasi prehistoryczni przodkowie, polecimy klika bardziej współczesnych. Gry planszowe już od kliku lat przeżywają swój renesans. Nasze ulubione zabawy z dzieciństwa powróciły do łask i w odświeżonych wersjach cieszą się dzisiaj ogromną popularnością. Gry edukacyjne, na spostrzegawczość, pamięciowe, czy karciane pobudzają wyobraźnię i poszerzają wiedzę. Uczą podejmowania szybkich i trafnych decyzji. Są skonstruowane w taki sposób, że może w nie grać nawet cała rodzina i tę ideę warto propagować. Zamiast spędzać wolny czas osobno, każdy w swoim pokoju, możemy go spędzić razem z najbliższymi, świetnie się przy tym bawiąc.

Mniejsze formatem gry mogą się okazać idealnym rozwiązaniem w trakcie podróży, czy wieczorami, po powrocie z intensywnego dnia na świeżym powietrzu. Na rynku pojawia się też coraz więcej gier o tematyce religijnej. To świetny sposób na przekazywanie dzieciom informacji o wierze. Pamiętajmy też o grach komputerowych. Multimedialne Biblie dla dzieci czy quizy z wiedzy o Kościele to świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych.

Gra może być miłą nagrodą z okazji ukończenia roku szkolnego i udanym prezentem na rozpoczynające się wakacje.

1. "Boski labirynt" to jedna z tych gier, którą bez problemu schowamy do plecaka i zabierzemy z sobą nawet na górski szlak. Próbując omijać burze budujemy w niej drogę do Nieba.

2. "Inspire" to idealna gra dla całej rodziny, która pomaga dokonywać dobrych wyborów życiowych. Uczynki miłosierdzia uczą okazywać dobre serce każdego dnia.

3. "Różańcowi odkrywcy" to propozycja dla wszystkich, którzy chcą przybliżyć sobie tajemnice tej wyjątkowej modlitwy. Gra, która ćwiczy spostrzegawczość i pogłębia wiedzę religijną.

4. "Pierwsi świadkowie Jezusa" to gra, w której, tak jak dzisiaj, jesteśmy odpowiedzialny za rozwój chrześcijaństwa. A, że gra przenosi nas do początków naszej ery, możemy liczyć na pomoc Apostołów i pierwszych męczenników.

5. "Multimedialna Biblia dla dzieci", to nie tylko sposób na poznanie historii z Pisma Świętego, ale też okazja do sprawdzenia swojej wiedzy na ich temat. Krzyżówki, porównania i wiele innych gier o kilku poziomach trudności, sprawiają, że gra spodoba się dzieciom w różnym wieku.

Więcej ciekawych gier i puzzli można znaleźć tutaj.