Pomysły na prezenty komunijne

04-05-2021

Jak wybrać wartościowy prezent?

Pierwsza Komunia Święta to bardzo wyjątkowy sakrament w życiu człowieka. To wtedy po raz pierwszy dziecko ma okazję w pełni uczestniczyć w Eucharystii i przyjąć ciało Jezusa Chrystusa. Jest to okazja do świętowania tego wydarzenia dla całej rodziny. Często z tej okazji dziecko dostaje prezenty, które mają mu przypominać o tym niezwykłym dniu.

Jednak w ostatnich latach coraz częściej są to upominki, które nie mają zbyt wiele wspólnego z samą uroczystością Pierwszej Komunii. Dlatego, warto zastanowić się nad prezentem, który pogłębi samą wartość sakramentu i pozwoli dziecku zrozumieć sens Komunii, a także będzie pamiątką na długie lata. Wobec tego, co wybrać na prezent komunijny? Oto kilka pomysłów:

  • Biblia - Pismo Święte jest najważniejszą księgą każdego Chrześcijanina, dlatego warto, aby dziecko przyjmując tak ważny sakrament, otrzymało swój własny egzemplarz. Wbrew pozorom mamy tutaj bardzo duży wybór. Może to być tradycyjne wydanie Biblii, oprawione w okolicznościową okładkę przypominającą, z jakiej okazji została ona wręczona. Jednak może to być też bardziej przystępna wersja dla dziecięcego umysłu, czyli na przykład Biblia ilustrowana lub nawet Biblia w formie komiksu. Wybór jest bardzo rozległy i możemy wybrać wersję Pisma Świętego odpowiednio dopasowaną do dojrzałości i upodobań dziecka, które chcemy obdarować tą szczególną książką.

 

Kup Biblię w komiksie!

  • Gry planszowe - jest to ciekawa forma pogłębienia wiary poprzez rozrywkę. Prawie każde dziecko lubi spędzać czas grając w planszówki. Dodatkowo, jest to świetna metoda na spędzenie wspólnych chwil w gronie rodzinnym. Jest wiele gier, które swoją tematyką nawiązują do wydarzeń biblijnych. Mają one różne formy, mogą to być konkurencje pamięciowe, zgadywanki lub quizy.

Zobacz grę planszową Arka Noego!

 

  • Wyroby ze srebra lub złota - dobrym pomysłem na lata są na przykład łańcuszki z krzyżykiem. Jest to prezent, który obdarowane dziecko może nosić codziennie przez bardzo długi okres. To świetny podarunek, który nie dość, że prezentuje się bardzo ładnie to jeszcze będzie przypominać dziecku o jego wyznaniu. Dodatkowo, jest wykonany z bardzo trwałego materiału, dzięki czemu może on stanowić pamiątkę na całe życie.

 

Sprawdź nasze komplety - łańcuszek z krzyżykiem!

  • Drewniane podarunki - ciekawym prezentem może być pamiątka wykonana z drewna. Może to być obrazek, pudełko, szkatułka czy ramka. Są nie tylko praktyczne, ale i bardzo estetyczne, a w dodatku nawiązują swoim wykonaniem do szczególnego dnia Pierwszej Komunii.

Sprawdź wyjątkowe drewniane pudełko!

 

Co można dołączyć do prezentu?

Co dołączyć do podarunku, aby był on jeszcze bardziej spersonalizowany i nawiązywał do tego, jak ważny jest to dzień w życiu dziecka? W tym przypadku warto postawić na przykład na karnety z życzeniami, książeczki z życzeniami lub albumy.

Tego typu prezent, pozwoli nam na wpisanie kilku istotnych słów, jakie chcemy przekazać obdarowanemu, a także będzie świetną pamiątką, która przez lata będzie przypominać, kto był przy dziecku w tym ważnym dniu i co chciał mu przekazać na następne dni jego chrześcijańskiej ścieżki życia.