Niepodległa

05-11-2019

Święto Niepodległości to dzień, w którym świętuje cała ojczyzna. To radosny czas, który możemy spędzić na pochodach i wesołych zabawach. Ale 11 listopada to też dzień, w którym szczególnie powinniśmy pamiętać o modlitwie za nasz kraj. O podziękowaniu za jego wolność, ale też prośbie o dalsze łaski dla niego. Dzisiaj łatwo przychodzi nam śpiewanie słów: "Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie", a przecież dopiero w 1989 roku słowa te zastąpiły inne wcześniejsze wersje, w tym popularną: "Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie". Rok temu obchodziliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości, wszystkim nam życzymy wielu lat pełnych opatrzności Bożej, wolności, dobrobytu i zgody.

Ten tydzień to idealny czas na to, by przybliżyć sobie sylwetki patronów polskich, ale też innych świętych, którzy byli Polakami i nierzadko walczyli o wolność kraju. Polecamy publikacje poświęcone św. Wojciechowi czy św. Andrzejowi Boboli. Zwracamy też uwagę na album Polscy Święci, czy dla najmłodszych kolorowankę z krótkimi biografiami o tym samym tytule.

Święci naszej wolności to modlitewnik, który zawiera modlitwy za wstawiennictwem polskich świętych. To książka, którą możemy nabyć w najbliższych dniach, ale która powinna być w użytku każdego dnia. W naszej ofercie mamy również różańce i dziesiątki różańca z motywem patriotycznym.

W najbliższych dniach instytucje państwowe i ulice zostaną przystrojone biało-czerwonymi barwami. Zachęcamy do zamanifestowania swojego patriotyzmu i przystrojenia domów czy samochodów flagami narodowymi. W swojej ofercie oprócz dużych flag na drzewcu czy też bez niego posiadamy również małe chorągiewki, które idealnie nadają się na marsze niepodległościowe.

Święto Niepodległości może też być okazją do ofiarowania komuś jakiegoś podarunku. Polecamy te nawiązujące do samego święta czy historii i kultury Polski. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na ryngrafy większe i mniejsze. Ciekawym pomysłem może okazać się ikona z Matką Bożą Częstochowską czy dla księdza np. stuła.

Po więcej inspiracji zapraszamy do specjalnie utworzonej zakładki na naszej stronie.

Radosnego Święta Niepodległości!