Lektura Pisma Świętego

07-05-2019

Ostatnia niedziela była Niedzielą Biblijną. Rozpoczęła tym samym Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który będzie trwał do soboty, 11 maja. Jak zawsze, tego typu wydarzenia mają na celu rozpropagowanie jakiejś idei, dlatego nie powinniśmy podchodzić do nich jak do zadania z terminem ważności. Niech codzienne rozważanie Pisma Świętego nie skończy się na tym tygodniu. Zmotywujmy się natomiast, by przez te siedem dni faktycznie zagłębić się w lekturze Pisma Świętego, przypomnieć sobie informacje o naszej świętej księdze, a może dowiedzieć się czegoś nowego na jej temat. Codzienna lektura umacnia naszą wiarę i jest odpowiedzią na nasze codzienne trudności. Nie powinniśmy zniechęcać się kiedy nie zrozumiemy jakiegoś fragmentu albo omijać rozdziały, które naszym zdaniem znamy. Zdarza się, że po raz pierwszy przemawia do nas fragment w momencie, kiedy od wielokrotnego słuchania znamy już go niemal na pamięć. Innym razem odkrywamy znaczenie tekstu, który do tej pory był dla nas niezrozumiały, ponieważ dopiero teraz znaleźliśmy się w nowej, konkretnej sytuacji. Słowa Pisma Świętego mają moc. To co przeczytaliśmy zostaje w nas. Ziarno w nas zasiane wyda plon w odpowiednim momencie.

Pismo Święte jest jedno, ale przez lata powstały liczne tłumaczenia i opracowania dzięki którym dzisiaj możemy wybrać spośród "różnych" to najodpowiedniejsze dla nas. Chociaż nie ocenia się książki po okładce to nie tylko treść jest dla wielu z nas istotna. Możemy wybrać mniejsze, podręczne wydania z miękką lub twarda oprawą lub pokusić się o duże, piękne wydanie, które będziemy odkładać na honorowe miejsce w domu. Niektórzy decydują się na wydania z paginatorami, które ułatwiają szukanie konkretnych fragmentów, inni z lubością kartkują Pismo w poszukiwaniu ulubionego cytatu. Kiedy niektórzy z nas wybierają tłumaczenia jak najbardziej zbliżone do tych pierwszych, inni odkrywają radość z lektury nowszych przekładów, które często wzbogacone są opracowaniami i słownikami. Nowy Testament został też wydany dużą czcionką, co jest dużym ułatwieniem dla osób ze słabszym wzrokiem. Powstały również wydania Pisma Świętego dla dzieci, które zawierają pełną treść, ale zostały ozdobione kolorowymi obrazkami i ciekawostkami, które przykuwają uwagę i wyjaśniają trudne pojęcia.

Każdy z nas powinien mieć swoje Pismo Święte. Pamiętajmy jednak, by nie było ono jedynie ozdoba na najwyższej półce, do której mamy utrudniony dostęp.

Na naszej stronie znajdują się liczne wydania Pisma Świętego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.