Jedźmy bezpiecznie

25-06-2019

Wczoraj rozpoczął się pierwszy pełny tydzień wakacji. Część z nas na pewno zdążyła już wyjechać na urlop, tuż po zakończeniu roku szkolnego, w trakcie długiego weekendu. Z uwagi na piękną pogodę często, czasami spontanicznie, decydujemy się na wyjazd poza miasto. Wakacje są okresem wzmożonego ruchu na drogach, częściej decydujemy się na długie trasy, czasami przejeżdżamy nawet całą Polskę lub decydujemy się na samochodową wycieczkę po Europie. Niestety, wolni od pracy, w dobrych humorach chcemy jak najszybciej dostać się do celu i zapominamy o ostrożności na drodze.

Przed każdą podróżą drogą lądową, morską czy powietrzną, przed wypadem do sklepu spożywczego czy wyjazdem na drugi koniec świata, pamiętajmy by zawierzyć się opiece św. Krzysztofa. W polskiej kulturze popularność tego świętego jest duża. W większości naszych samochodów znajdziemy obrazek czy specjalnie do tego stworzony znaczek z modlitwą kierowcy. Często przy naszych kluczykach wisi brelok z wizerunkiem św. Krzysztofa. Zwróćmy uwagę, by te symbole nie były jedynie wyposażeniem naszych pojazdów, na które przez opatrzenie nawet nie zwracamy uwagi. Starajmy się pamiętać, by każdorazowo pomodlić się do św. Krzysztofa z prośbą o szczęśliwą i bezpieczną podróż.

Każdy z nas zna historię św. Krzysztofa, który na swoich ramionach przenosi małego Jezusa przez rwącą rzekę. Samo imię świętego nawiązuje do tej historii, z języka greckiego Christos znaczy Chrystus, a foros nosiciel. Jako nawrócony poganin jest więc dobrym przykładem człowieka, który nosi Chrystusa w sobie, który żyje Jego naukami i jest gotowy ponieść śmierć męczeńską za swoją wiarę.

Wspomnienie św. Krzysztofa obchodzimy 25 lipca. Jako, że zdecydowana większość z nas każdego dnia porusza się różnymi środkami lokomocji, jest to jeden z tych świętych, o których szczególnie powinniśmy pamiętać "nie tylko od święta".

W naszej ofercie mamy różne modlitewniki, obrazki, breloki, znaczki czy zawieszki z wizerunkiem patrona kierowców. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie internetowej. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych produktów:

1. Figura św. Krzysztofa

Piękna portugalska figura, nie jest wprawdzie odpowiednia do samochodu, ale na pewno będzie wyjątkowym skarbem naszych domowych, prywatnych sanktuariów.

2. Obrazek w ramce

Pomysł na upominek nie tylko dla Krzysztofa, ale też każdego kierowcy.

3. Obrazek papierowy

Mały obrazek z modlitwą, który możemy nosić w portfelu lub trzymać w samochodzie.

4. Znaczek metalowy i plastikowy

Chyba najpopularniejszy drobiazg z wizerunkiem św. Krzysztofa. Ta modlitwa nigdy się nie zgubi i zawsze jest na swoim miejscu.

5. Zawieszka

Zamiast obrazka czy znaczka możemy mieć przy sobie zawieszkę wpisaną w kształt chrześcijańskiego symbolu ? rybę.

6. Breloczek

Nie tylko zawsze będziemy mieć przy sobie wizerunek św. Krzysztofa, ale też łatwiej znajdziemy nasze klucze.

7. Metalowa figurka

Małą figurkę możemy postawić właściwie wszędzie. Jeżeli użyjemy specjalnej taśmy czy kleju, możemy ją również umieścić w samochodzie.

8. Modlitewniki

Warto zapoznać się z krótką biografią patrona kierowców i znaleźć modlitwę, której słowa będą najbliższe naszemu sercu.

9. Niezbędnik kierowcy

Oprócz modlitwy kierowcy mamy tutaj miniporadnik jak powinniśmy się zachowywać na drodze.

10. Różaniec kierowcy

Dziesiątka różańca ze specjalnym zapięciem, które ułatwia montowanie np. na lusterku i z łącznikiem z wizerunkiem św. Krzysztofa.