I Komunia Święta jako kolejny krok w drodze rozwoju duchowego dziecka

16-04-2020

W życiu każdego dziecka wychowanego w katolickiej rodzinie przychodzi moment, kiedy przyjmuje ono Pana Jezusa do swojego serca podczas Pierwszej Komunii Świętej

Wydarzenie to poprzedzają wieloletnie przygotowania zarówno przez księży jak i rodziców, którzy swoim przykładem, doświadczeniem oraz dobrym słowem uczą dzieci jak ważna jest świadoma wiara wynikająca z miłości do Jezusa Chrystusa. 

Dla rodziców zarówno proces przygotowania dziecka do tak ważnego wydarzenia, jak i sam wielki dzień może przysporzyć dużo stresu. Trzeba mieć na uwadze bardzo dużo aspektów, aby uroczystość przyjęcia przez dziecko Pierwszej Komunii Świętej była niezapomnianym doświadczeniem, które pozostanie w pamięci naszej oraz naszych dzieci na zawsze.

 

 

Zobacz nasze alby oraz sukienki komunijne!

 

Odpowiedni strój gwarancją dobrego samopoczucia

Należy zadbać o odpowiedni strój naszego dziecka, w którym przyjmie tak ważny na drodze swojego rozwoju duchowego sakrament. Jeśli mówimy o ubiorze dziewczynek, rodzice stają przed dylematem, czy wybrać klasyczną albę, a może nowoczesną sukienkę. Salony z sukniami nie ułatwiają tego wyboru oferując szeroki asortyment swoich produktów.

Zarówno alby komunijne, jak i sukienki, mają swoich zwolenników i przeciwników. Jeśli rodzice kładą nacisk na oryginalny wygląd swojego dziecka, sukienka może okazać się lepszym rozwiązaniem. Zalecamy jednak wybrać klasyczną albę, która jest łatwiej dostępna oraz charakteryzuje się znacznie niższą ceną niż jej nowoczesna konkurentka. W przypadku chłopców sytuacja jest o wiele łatwiejsza. Młodzi mężczyźni przystępując do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej ubrani są w alby  - długie lub krótkie. Bardzo często zakładają białe koszule i eleganckie spodnie. Możliwy jest także wybór garnituru -  do wyboru: granatowy lub biały.

 

Dodatki nadają kreacji wyjątkowości

Przy wyborze odpowiedniej kreacji dla dziecka nie możemy zapomnieć o dodatkach, które urozmaicą każdą, nawet najbardziej klasyczną propozycję. Powinniśmy pamiętać przede wszystkim o wygodnych butach dla naszych dzieci. Jeśli chodzi o chłopców, dobieramy je w zależności od koloru garnituru, natomiast w przypadku dziewczynek polecamy balerinki w kolorze białym.

Niezawodnym dodatkiem do stroju na Pierwszą Komunię Świętą jest biały wianek komunijny, który zdobi włosy każdej dziewczynki. Może być pleciony z prawdziwych kwiatów lub kupiony ze sztucznych roślin. Zarówno jeden jak i drugi prezentuje się tak samo efektownie. Ciekawą propozycją są także białe rękawiczki komunijne, które wykonane są ze streczy, więc idealnie dopasowują się do ręki. Rękawiczki ładnie komponują się z białą sukienką i dodają elegancji.

 

Zobacz nasze wianki na I Komunię!

Nie ubranie jest najważniejsze

Należy jednak pamiętać, aby podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej nie zgubić tego, co jest w tym dniu najważniejsze - radości z możliwości zaproszenia Pana Jezusa Chrystusa do serca naszego dziecka. Łatwo o tym zapomnieć wpadając w wir przygotowań do tak ważnego dnia. Znajdźmy czas na celebrowanie chwili i przeżywanie radości razem z naszym potomkiem.