Czas oczekiwania

26-11-2019

Cztery świeczki, cztery niedziele, w tym roku 24 dni. Tak w liczbach przedstawia się adwent. Najbliższa niedziela zainauguruje nowy rok kościelny, a tym samym kolejny symboliczny czas oczekiwania na narodziny Pana Jezusa. Na Jego narodziny w naszych sercach, domach i wspólnotach. Adwent to ten wyjątkowy czas, który otrzymujemy każdego roku, by przygotować się na przyjście Pana. To w adwencie tkwi siła, która pozwala wybić się ponad komercyjną otoczkę świąt Bożego Narodzenia. Bez zatrzymania się, skupienia, refleksji, rozważań adwentowych możemy przespać ponad połowę grudnia i obudzić się w wigilię. W pogoni za prezentami nie zauważymy przepływającego nam przez ręce czasu.

Na przeciw przyspieszającemu światu wychodzą autorzy rozważań adwentowych. Ich adresatami nie muszą być księża, a treść jest dobrana odpowiednio do wieku słuchacza czy czytelnika. Przygotowane homilie na roraty mogą się okazać ciekawą codzienną lekturą. Zwłaszcza, kiedy tłumaczymy się brakiem czasu na udział w mszach roratnich, kilka minut dziennie ze Słowem Bożym jest dobrą alternatywą.

Zachęcamy do zapoznania się z rozważaniami, które są dostępne w naszej hurtowni. Polecamy również inne nasze produkty, które znajdują się w zakładce Adwent, na naszej stronie internetowej.