13 maja

14-05-2019

Wczoraj, 13 maja, przypadała sto druga rocznica objawień fatimskich. Na pewno duża część z nas wzięła z tej okazji udział w nabożeństwie fatimskim. Ze świeczkami wyruszyliśmy w procesji ku czci Matki Bożej. Tej, która przez wieki jest dla nas wzorem do naśladowania, a która w Fatimie przestrzega nas i nawołuje do nawrócenia. Matka Boża Fatimska zachęca do modlitwy za dusze czyśćcowe. Modlitwa różańcowa za grzeszników i pokój na świecie staje się ważną częścią dnia dla wszystkich Jej czcicieli.

Dzisiaj powinniśmy zauważyć komu Matka Boża objawiła się w Fatimie. Chociaż mogła wybrać każdego, człowieka wykształconego, obytego w świecie, bogatego, osobę duchowną, zdecydowała się rozmawiać z trójką prostych dzieci, pasterzy. Osób, które nie wyróżniały się w swojej społeczności. Dzisiaj "niewidzialność" jest dużym problemem. Czujemy ogromną potrzebę bycia zauważonym, docenionym. Chwalimy się zdjęciami, wszystkimi naszymi osiągnięciami i chociaż to wszystko samo w sobie nie wydaje się złe, to po drodze gdzieś się pogubiliśmy. Podróże kształcą, nauka i wiedza nas wzbogaca, a jednak zapominamy w tym wszystkim o umiarze. Chcemy więcej i więcej. Zwykłe życie określamy właśnie jako... zwykłe i szare. Wmówiliśmy sobie, że bez sukcesów i oklasków nasze życie nie jest nic warte.

Tymczasem w tej zwykłości i szarości najłatwiej znaleźć dobra, o które powinniśmy się troszczyć. W kategoriach dzisiejszego sukcesu Łucja, Franciszek i Hiacynta byli przegrani. Właściwie to sama Matka Boża była przegrana, bo w Nazarecie prowadziła dom, wychowywała Syna i zajmowała się codziennymi sprawunkami, nie robiła nic czym warto się chwalić.

Z okazji rocznicy objawień fatimskich przypomnijmy sobie ich treść, słowa, które Matka Boża zostawiła ludziom. Pamiętajmy też o samych okolicznościach, w których się objawiła. Matka Boża jest wzorem cnót, pokory, głębokiej wiary i pełnego zaufania. Nie wymaga od nas rzeczy, których sam nie doświadczyła. Pragnie byśmy powierzyli swoje życie Bogu, tak jak Ona powierzyła Mu swoje.

Zainteresowanych tematem Matki Bożej Fatimskiej, zapraszamy na naszą stronę: tutaj i tutaj.