10 pomysłów na mikołajkowy upominek

30-11-2018

Już w najbliższy czwartek obchodzimy w kościele wspomnienie św. Mikołaja z Miry. W kulturze masowej dzień ten jest popularnie nazywany mikołajkami. Jest to jeden z najweselszych dni w roku, zwłaszcza dla dzieci. Bywa, że również dorośli obdarowują się drobnymi prezentami, jednak to głównie dzieci czekają z niecierpliwością na nocnego gościa. Niektóre z nich przygotowują też dla niego mały poczęstunek. Ważne jest aby pamiętać o wystawieniu swoich butów. Każdy wie, że tylko do czystych butów św. Mikołaj wkłada upominki :-) A co to może być? Coś drobnego i miłego, co wywoła uśmiech na twarzy.

W tym wpisie umieszczamy 10 inspiracji na mikołajkowe upominki dla najmłodszych.

1. Gra Docebo

Tutaj liczy się refleks i spostrzegawczość, dlatego do zabawy możemy zaprosić każdego, niezależnie od wieku. Im więcej osób, tym weselej.

https://hurtpawel.pl/religijna-gra-edukacyjna-docebo.html

2. Gra memory biblijne

Czas przekonać się kto w całej rodzinie ma najlepszą pamięć! Przy tej grze dzieci ćwiczą nie tylko koncentrację, ale też poznają najważniejsze wydarzenia Pisma Świętego.

https://hurtpawel.pl/biblijne-memory-nowy-testament.html

3. Film na DVD dla dzieci

Każdy z nas został powołany do świętości. Animowana historia św. Mikołaja przypomina dzieciom, że już mały człowiek można czynić wielkie rzeczy.

https://hurtpawel.pl/mikolaj-chlopiec-ktory-zostal-swietym-dvd.html

4. Książka o Bożym Narodzeniu

Kilka mniej i bardziej znanych legend o Bożym Narodzeniu. Pięknie napisane historie przybliżą najmłodszym cud wigilijnej nocy.

https://hurtpawel.pl/jest-taki-dzien-legendy-i-bajki-o-bozym-narodzeniu.html

5. Kolorowanka z zadaniami

Kolorowanie, rysowanie, rozwiązywanie łamigłówek i krzyżówek, a wszystko to o tematyce świątecznej. Klasyczny przykład nauki przez zabawę.

https://hurtpawel.pl/boze-narodzenie-kolorowanka-z-naklejkami-i-zadaniami.html

6. Boże krówki w świątecznej edycji

Każdy łasuch wie, że podstawowym "wyposażeniem" mikołajkowego buta są oczywiście słodycze. Może nie zawsze bardzo zdrowe, ale za to jakie pyszne!

https://hurtpawel.pl/boze-krowki-250-g-edycja-swiateczna.html

7. Drewniana zakładka do książki

Idealny upominek, dla każdego miłośnika książek. Sprawdzi się też jako drobiazg na otuchę, który włożymy między kartki pełne trudnych zadań w podręczniku szkolnym.

https://hurtpawel.pl/zakladka-drewniana-z-motywem-swiatecznym.html

8. Figurka aniołka

Każdy z nas ma Anioła Stróża. Te urocze gipsowe aniołki doskonale wpisują się w dziecięce wyobrażenia o zwiastunach Dobrej Nowiny.

https://hurtpawel.pl/aniolek-z-kwiatkiem-4-cm-24173.html

9. Mini puzzle

Puzzle słusznie przeżywają swój renesans: uczą koncentracji, cierpliwości i spostrzegawczości. Kolorowe i wesołe ilustracje dodatkowo zachęcają dzieci do zabawy.

https://hurtpawel.pl/puzzle-40-elementow-boze-narodzenie.html

10. Brelok z aniołkiem

Mała rzecz, a cieszy. Taki brelok to idealny upominek, który można mieć zawsze przy sobie, na przykład przy kluczach, piórniku czy plecaku.

https://hurtpawel.pl/breloczek-aniolek-niebieski.html

A czy Wy wysłaliście już list do św. Mikołaja?