DZIEŁA ZEBRANE JANA PAWŁA II - Tom XIII - homilie i przemówienia z podróży apostolskich do Azji, Afryki, Australii i Oceanii.

  • Dodaj recenzję:
  • TOM015-1
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • Cena netto: 91,43 zł 160,00 zł 96,00 zł

DZIEŁA ZEBRANE JANA PAWŁA II - Tom XIII -  homilie i przemówienia z  podróży apostolskich do Azji, Afryki, Australii i Oceanii.

DZIEŁA ZEBRANE JANA PAWŁA II - Tom XIII -  homilie i przemówienia z  podróży apostolskich do Azji, Afryki, Australii i Oceanii.

 

Opis

Tom XIII DZIEŁ ZEBRANYCH JANA PAWŁA II zawiera homilie i przemówienia Papieża wygłoszone w trakcie jego podróży apostolskich do Azji, Afryki, Australii i Oceanii. Dla lepszego zrozumie- nia tekstów w kontekście specyfiki kontynentu, kraju lub regionu, w układzie tomu zastoso- wano klucz geograficzny.

Azja – najbardziej zaludniona część świata – ma decydujące znaczenie dla przyszłości Kościoła katolickiego, stąd szczególna troska o ewangelizację tego kontynentu. W adhortacji Ecclesia in Asia Jan Paweł II pisze: ,,Kiedy mówimy o chrześcijaństwie jako religii europejskiej – powinniśmy sobie uświadomić, iż Jezus był Azjatą. Urodził się w Azji i tam przeżył swój ziemski czas. Bóg tak zaplanował plan zbawienia, że właśnie na tym kontynencie Kościół powstał, przez pierwsze wieki rozwijał się bardzo bujnie, a potem stał się mniejszością wśród ludów tego kontynentu".

Jan Paweł II wielokrotnie odwiedzał Afrykę, widząc potrzebę umacniania i pogłębiania dynamicznie rozwijającego się Kościoła. Często zwracał uwagę na potrzebę doceniania miejscowej kultury, szacunek wobec historii, wartość rodziny. Początki afrykańskiego Kościoła sięgają czasów apostolskich. W ostatnim pięćdziesięcioleciu liczba katolików na tym kontynencie wzrosła sześciokrotnie i wzrost ten jest wyraźnie wyższy od wzrostu liczby mieszkańców.

Australia to region o wysokim poziomie gospodarczym i cywilizacyjnym, obecnie bardzo zlaicyzowany. Wizytę Papieża duża część społeczeństwa traktowała jak wizytę gwiazdy medialnej. Katolicy jednak przyjmowali goi jako pasterza i przewodnika w wierze. Ojciec Święty, mając świadomość problemów Kościoła w Australii, zachęcał jej mieszkańców do powrotu do duchowych źródeł i wskazywał też na potrzebę pracy ewangelizacyjnej.


oprawa: twarda, skóropodobna z ozdobnym grzbietem i złoceniami

Ostatnie sztuki w magazynie  !!!!!!!!!!